METShape

METShape jest partnerem 3D Center w zakresie druku 3D z metalu. Firma specjalizuje się w produkcji addytywnej na bazie spieków małych i mikro części metalowych. Została ona założona i wydzielona z Uniwersytetu Pforzheim w 2019 r. Pomysł na założenie start-upu technologicznego powstał podczas projektu badawczego dotyczącego recyklingu magnesów ziem rzadkich, w ramach którego opracowano technologię Lithography-based Metal Manufacturing (LMM). Technologia ta umożliwia drukowanie wysoce precyzyjnych elementów metalowych o wyjątkowo dobrej powierzchni. W międzyczasie firma MetShape rozwinęła unikalny know-how dotyczący procesu i skoncentrowała się przede wszystkim na procesie spiekania, dzięki czemu obok produkcji części w technologii LMM oferuje również usługi.

Dzięki swojemu unikalnemu know-how w zakresie spiekania, MetShape oferuje wysokiej jakości, gotowe komponenty, które mogą być wykorzystywane w aplikacjach seryjnych, w porównaniu do innych dostawców usług druku 3D, którzy specjalizują się w prototypach i produkcji pojedynczych części. Ponadto MetShape oferuje swoim klientom, którzy korzystają z innych technologii wytwarzania addytywnego opartych na spiekach, możliwość spiekania ich części w wysokiej jakości.

Aby dowiedzieć się więcej o ich działalności i możliwości druku mikroczęści zachęcamy do zapoznania się z broszurą, którą można pobrać tutaj.

 

Zainteresowany? Zachęcamy do kontaktu!