Sport z Jet Fusion od HP!

Szybkie wdrażanie pomysłów w życie z Multi Jet Fusion od HP

Firma Union Binding Company jest wiodącym producentem wiązań snowboardowych. W swoich działaniach firma koncentruje się na stworzeniu jak najlepszego produktu do różnych typów jazdy, na wszystkich poziomach umiejętności i dostępnych na każdą kieszeń. Swoje cele realizuje między innymi dzięki technologii Multi Jet Fusion od HP. W swoim laboratorium wyposażonym w drukarkę MJF mają możliwość nie tylko prototypowania i testowania nowych pomysłów, ale także produkcji gotowych już produktów. Sprawia to, że są jedyną na świecie firmą, która sama wytwarza swoje produkty. Tradycyjny cykl rozwoju produktu wymaga skorzystania z pomocy firmy zewnętrznej lub wytworzenia formy co pochłania czas, materiały oraz fundusze. Wykorzystanie technologii druku 3D pozwala to na dużą oszczędność czasu i materiałów. Jak mówi jeden z inżynierów pracujących w Union Binding Company, Pier Patriarca „Technologia HP Multi Jet Fusion, daje nam możliwość sfinalizowania nowych projektów w 12 miesięcy, zamiast tak jak było w przeszłości 20-22 miesięcy”

Rysunek 1 Przykład wiązania snowboardowego wytworzonego przez firmę Union Binding Company

 

Jednoelementowe gogle narciarskie dzięki technologii druku 3D

Do wytworzenia konwencjonalnych gogli narciarskich trzeba wykorzystać 13 komponentów. Aż 13 części, które mogą ulec uszkodzeniu na różnych etapach produkcji lub użytkowania. Aby zmienić ten stan rzeczy trzeba było wyjść poza utarte szlaki myślenia. Dokonała tego firma Oechsler z pomocą technologii druku 3D, tworząc jednokomponentowy produkt. Proces obejmował wiele prób, w których występowały błędy, na przykład: zbyt sztywna konstrukcja, niewystarczająca obróbka po wydruku. Ostatecznie dzięki wykorzystaniu technologii przyrostowych udało się w tydzień wytworzyć funkcjonalny prototyp. Ramka została zrealizowana za pomocą TPU, natomiast pianka obecna w goglach została zrealizowana za pomocą kratownicy (również wytworzoną za pomocą druku 3D)

 Rysunek 2 Gogle wytworzone za pomocą technologii addytywnych

Elektryczna deskorolka z MJF

Firma 3D Hubs podjęła się wyzwania stworzenia elektrycznego longboardu. Wykorzystała przy tym technologie Multi Jet Fusion od HP. Wyzwaniem było zaprojektowanie odpowiednich mocowań dla układu napędowego. Mocowanie musiało być zaprojektowane tak, aby nie odbierać elastyczności samej deskorolki. Zdecydowano się na projekt w formie żeber, dzięki czemu miejsce mocowania nie powodowało sztywności deskorolki. Wytworzenie żeber było możliwe dzięki wykorzystaniu technologii HP Multi Jet Fusion. Takie rozwiązanie dodatkowo zmniejszyło koszty produkcji oraz zapewniło estetyczny wygląd całego produktu.

 

Rysunek 3 Żebra obudowy deskorolki elektrycznej wytworzonych z pomocą technologii MJF

inż. Karolina Wilińska



Inne z tej kategorii

    Pociągi z Multi Jet Fusion od HP!

    Wsparcie drzwi pociągu z MJF Firma CAF postanowiła wyjść ze standardowych metod wytwarzania i zidentyfikowała części, które można wytwarzać technologią przyrostową. Jedną z nich było wsparcie dźwigniowe drzwi pociągu. Wcześniej…

    WIĘCEJ

    Multi Jet Fusion od HP na medal!

    3D Printing Industry Awards 3D Printing Industry Awards jest to coroczne wydarzenie honorujące najlepsze rozwiązania, osoby i firmy w całej branży druku 3D.  Nagrody przyznawane są w wielu kategoriach. Jest…

    WIĘCEJ

    Uniwersytety nauczają z MJF

    Multi Jet Fusion na Uniwersytecie Clemson Uniwersytet Clemson to publiczny uniwersytet badawczy w Karolinie Południowej. Od 2007 roku naukowcy z Clemson pracowali z wieloma technologiami druku 3D. Placówka oferuje usługi…

    WIĘCEJ