Chcesz wykonać model 3D dowolnego obiektu? Chciałbyś wydrukować część, ale nie masz odpowiedniego modelu? Szukasz części zamiennej lub formatowej, ale nie wiesz jak ją wykonać?

 

 

Skontaktuj się z nami, przeprowadzimy Cię przez wszystkie kroki tworzenia modelu 3D.

 

 

 

 

Wystarczy, że dostarczysz nam zdjęcia i wymiary modelu lub samą część. Wykonamy model za Ciebie!

W zależności od skomplikowania modelu oferujemy zarówno modelowanie konwencjonalne jak i technologię skanowania 3D. Nasza modele 3D są zoptymalizowane pod kątem technologii addytywnych (druku 3D), danego zastosowania, ceny czy wymaganego procesu produkcyjnego konkretnej części/produktu.  Mając model 3D możesz wykonać dowolną część w dowolnej liczbie na żądanie w bardzo krótkim czasie. Nie trzymaj magazynów części zamiennych, części formatowych czy części utrzymania ruchu. Stwórz własny wirtualny magazyn i produkuj tylko tyle ile potrzebujesz. Zaoszczędź środki, przestrzeń i dorzucić cegiełkę do ochrony środowiska.

Czym jest?

 

Modelowanie 3D

Modelowanie 3D to proces powstawania modelu 3D. Z jego pomocą można przedstawić cyfrowo niemal dowolny obiekt lub też powierzchnię w zależności od potrzeb. W tym celu wykorzystywane jest specjalne oprogramowanie CAD. Modele można tworzyć na podstawie prostych brył takich jak sześcian, stożek, czy sfera. Model można tworzyć także z użyciem szkiców, które można następnie wyciągać do zamierzonych kształtów. Jak to wygląda w pigułce można zobaczyć na filmiku obok.

 

Skanowanie 3D

Skanowanie 3D odbywa się za pomocą skanera 3D. Skaner tworzy model 3D (z użyciem chmury punktów) na podstawie fizycznego obiektu. Najczęściej po zeskanowaniu pliki są w formacie STL, na którym można dalej pracować (na przykład dodać nie zeskanowane powierzchnie lub modyfikować te które zeskanować się udało). Skanery pozwalają uzyskać dokładność nawet do 0,005 mm, więc są idealne dla potrzeby zamodelowania bardzo skomplikowanych powierzchni. W zależności od rodzaju skanera można skanować rzeczy bardzo małe, jak i ogromne (nawet całe budynki czy pomieszczenia).

Optymalizacja

Optymalizacja topologii to  proces optymalizacji części lub narzędzi. Zazwyczaj odbywa się poprzez redukcję materiału potrzebnego do wytworzenia. Przykładowo tam gdzie nie działają na model duże siły, często można wykorzystać powierzchnię ażurową, co znacznie zmniejsza objętość modelu oraz ilość materiału potrzebnego do jego wytworzenia. W optymalizacji najważniejsza jest jak największa wydajność części, przy jak najmniejszej jej objętości. Kluczowe tutaj jest takie rozplanowanie geometrii tak, aby przy niskiej masie dalej była w stanie przenosić te same obciążenia, co lita konstrukcja.

 

Wirtualny Magazyn

Dzięki modelowaniu 3D możliwe jest tworzenie tak zwanego wirtualnego magazynu. Pozwala to na szybszą modyfikację części chociażby elementów linii produkcyjnych. Dzięki bazie modeli 3D geometria może być łatwo modyfikowana. Nie ma już konieczności przechowywania stosów dokumentacji technicznej.

Jesteś zainteresowany naszą usługą modelowania 3D?