Multi Jet Fusion


Technologia Multi Jet Fusion jest autorskim rozwiązaniem firmy HP – konkurencyjnym wobec technologii SLS. Proces opiera się na spajaniu kolejnych warstw proszków tworzyw sztucznych za pomocą lepiszcza i zgrzewaniu całej struktury w wysokiej temperaturze. Technologia MJF jest od 3 do 10 razy szybsza od technologii SLS w zależności od drukowanych modeli i dużo bardziej wydajne pod kątem zużycia i odzyskiwania materiału.

Niezwykle istotne jest również, iż drukarki HP są w pełni zintegrowane ze stacją postprintingu, tym samym cały proces jest w pełni zautomatyzowany, czysty i bardzo przyjazny.

Zastosowanie

MJF ma bardzo szerokie zastosowanie w prototypowaniu, a zwłaszcza w produkcji. Na rynku drukarek 3D nie było do tej pory równie efektywnej i dającej tak szerokie możliwości technologii. Odpowiednie wdrożenie może nawet zastąpić produkcję opartą na formowaniu wtryskowym wolumenu wielkości 10 000. Trwałość i właściwości zastosowanych materiałów odpowiadają tym, które wykorzystywane są przez SLS (zwłaszcza PA12). MJF przy zachowaniu precyzji i wytrzymałości wydruków SLS jest zdecydowanie efektywniejszą i tańszą technologią.

Producent