Zastosowanie

MJF ma bardzo szerokie zastosowanie w prototypowaniu, a zwłaszcza w produkcji. Na rynku drukarek 3D nie było do tej pory równie efektywnej i dającej tak szerokie możliwości technologii. Odpowiednie wdrożenie może nawet zastąpić produkcję opartą na formowaniu wtryskowym wolumenu wielkości do kilkudziesięciu tysięcy sztuk. Trwałość i właściwości zastosowanych materiałów odpowiadają tym, które wykorzystywane są przez SLS (zwłaszcza PA12). MJF przy zachowaniu precyzji i wytrzymałości wydruków SLS jest zdecydowanie efektywniejszą i tańszą technologią. Technologię Jet Fusion stosują taki branże jak: automotive , mobilność, medycyna, przemysł farmaceutyczny, budowa maszyn, design, przedmioty codziennego użytku, przemysł meblarski i spożywczy, zakłady posiadające linie produkcyjne.

Multi Jet Fusion

 

Technologia Multi Jet Fusion jest autorskim rozwiązaniem firmy HP – konkurencyjnym wobec technologii SLS (Selective Laser Sintering). Proces opiera się na spajaniu poprzez wysoką temperaturę kolejnych warstw proszków tworzyw sztucznych (PA12. PA11, TPU, PP., PA12+GB). Proces Jet Fusion HP odbywa bez użycia lasera, ale przy zastosowaniu lamp błyskowych oraz wsparciu dedykowanych środków chemicznych (fusing agent – środek wzmacniająca proces absorpcji energii termicznej przez materiał z którego drukowane są detale; detailing agent – środek odpowiedzialny za dokładność wymiarową drukowanych części). 

Technologia MJF jest od 3 do 10 razy szybsza od technologii SLS w zależności od drukowanych modeli i dużo bardziej wydajne pod kątem zużycia i odzyskiwania materiału. W Jet Fusion w każdym kolejnym  procesie stosuje się 80% starego materiału (użytego w poprzednich procesach) i 20% nowego materiału. Załadunek komory roboczej i mieszanie starego i nowego proszku odbywa się automatycznie, podobnie jak wstępne oczyszczanie wydrukowanych elementów, w stacji procesu, która poza drukarką i wózkami roboczymi (build unit) stanowi integralną część systemu druku Multi Jet Fusion. Cały proces jest w pełni zautomatyzowany, czysty i bardzo przyjazny.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Zapraszamy do kontaktu

Producent