AMM 2017

Brakuje w Polsce wydarzeń poświęconych drukowi 3D – jest ich jak na lekarstwo. Wydarzeń skierowanych zarówno do profesjonalistów, jak i szerokiego grona zainteresowanych odbiorców. Zestawiając ten fakt ze słabością polskiego rynku technologii addytywnych w porównaniu do zachodnich państw – liderów w tej branży, można zrozumieć, iż brak popularyzacji, a co z tym idzie wiedzy, poza możliwościami finansowymi, jest jedną z głównych przyczyn tej słabości. Dlatego warto odnotować pierwszą edycją Addative Manufacturing Metting we Wrocławiu zorganizowaną na Politechnice Wrocławskiej przez Centrum Zaawansowanych Technologii Wytwarzania (CAMT-FPC), która odbyła się 30 VI. Organizatorzy podkreślają, że celem spotkania była budowa platformy wymiany wiedzy i doświadczeń między ośrodkami naukowo-badawczymi i przemysłowymi w obszarze technologii AM.

Oczywiście na AMM nie zabrakło też nas, 3D Center aktywnie wspierało całe wydarzenie – mieliśmy swoje stoisko wystawowe oraz prelekcję pod tytułem “Praktyczne aspekty wdrożenia i wykorzystania druku 3D w przemyśle”. W czasie prelekcji dzieliliśmy się swoimi doświadczeniami i analizowaliśmy od strony praktycznej najciekawsze “szwedzkie przypadki” zastosowania druku 3D: Scancoin, Volvo, Siemens i Koenigsegg.

Podczas całego AMM było 18 wystąpień poświęconym takim zagadnieniom jak: druk z metali, modelowanie, reorganizacja produkcji z wykorzystaniem druku 3D w przedsiębiorstwach, czy wykorzystanie druku 3D w medycynie. Konferencji towarzyszyły targi na których wystawcy i firmy z branży prezentowały swoją ofertę. Odnotujmy, że cała impreza była znakomicie przygotowana, a wystąpienia prelegentów były nie tylko bardzo merytoryczne, ale i ciekawe. Sukces pierwszej tegorocznej edycji, skłonił organizatorów do zapowiedzi drugiej edycji, która będzie miała miejsce w czerwcu 2018 r.

My ze swojej strony już teraz zapraszamy na AMM 2018!



Inne z tej kategorii

    3D Center Wspiera Konferencję Biomechanics 2023

    W dniach 13-16.09.2023 mieliśmy zaszczyt być jednym ze sponsorów konferencji naukowej Biomechanics 2023 odbywającej się na Politechnice Wrocławskiej. Nasza firma nie tylko dostarczyła uczestnikom niezwykłe gadżety, ale również zaoferowała ekskluzywną…

    WIĘCEJ

    PROJEKT PARP

    Rozpoczynamy realizację projektu finansowanego z Funduszy Europejskich numer: POIR.01.02.02-02-0113/20-00, pt.: Opracowanie technologii wytwarzania nierdzewnych struktur w hybrydowej technologii FDM! CEL PROJEKTU: Celem projektu jest opracowanie technologii wytwarzania nierdzewnych elementów w…

    WIĘCEJ

    Rewolucja czy dobry PR?

    Ideą technologii addytywnych, potocznie zwanych drukiem 3D, jest dodawanie materiału warstwa po warstwie. Rewolucyjne jest to, że możemy tworzyć coś z niczego! Ograniczeniami co do produkowanych wyrobów jest jedynie pole…

    WIĘCEJ