Łatwe pakowanie dzięki MJF od HP

Masowa produkcja z Multi Jet Fusion

Nie raz słyszeliśmy już, że technologia Multi Jet Fusion świetnie sprawdza się do wytwarzania elementów linii produkcyjnych. Okazuje się, że MJF wspiera również masową produkcję opakowań!

Centrum kompletacji APCC (Americas Product Completation Center), które zajmuje się pakowaniem materiałów eksploatacyjnych HP Inkjet, na co dzień wykorzystuje technologię MJF  do usprawniania linii pakujących. Ponieważ w Centrum kompletacja odbywa się na 19 liniach- zawsze potrzeba dodatkowych części zamiennych, aby w łatwy i szybki sposób dostosować miejsce do nowych produktów.

 

Co ważne, APCC postanowiło zastąpić elementy metalowe elementami wydrukowanymi z tworzywa. Był to strzał w 10! Teraz, przedsiębiorstwo może bezproblemowo wprowadzać zmiany w linii, udoskonalać proces pakowania przy jednoczesnym obniżeniu kosztów eksploatacji. Więcej za mniej tylko z MJF od HP!
Zobaczcie sami na krótkim filmie: https://www.youtube.com/watch?v=_Gl3oXttUcs

Opakowania marzeń z MJF

Jeżeli jesteśmy już w temacie opakowań i Multi Jet Fusion, musimy wspomnieć o tym produkcie!

 

Produkt niezwykłego, personalizowanego opakowania na napój powstał  w ramach kampanii marketingowej filmu Czarna Pantera, przy współpracy PepsiCo z firmą Protolabs. Ponieważ ilość produkowanych elementów nie była duża, a produkt charakteryzował się licznymi detalami- druk 3D w technologii MJF sprawdził się idealnie!

Do technologii przyrostowych przekonała się również międzynarodowa firma Goglio Packaging System. Multi Jet Fusion pomogło Goglio w produkcji innowacyjnego komponentu do pakowania przemysłowego. Dzięki wykorzystaniu druku 3D, element zmniejszył swoją masę aż o 40%, jednocześnie zwiększając produktywność maszyn i zmniejszając koszty ich produkcji.

 

Potrzebujesz części zamiennych do linii produkcyjnych? Napisz do nas!

 

Materiał powstał na podstawie:
https://reinvent.hp.com/us-en-3dprint-apcc?jumpid=sc_c7a83a24ed
oraz artykułu „Wpływ druku 3D na przemysł opakowań” na portalu Polski PrzemysłInne z tej kategorii

    Części formatowe z MJF

    Czym są części formatowe Części formatowe to części bardzo często specyficzne dla danego zastosowania. Wykonanie ich tradycyjnymi metodami jest często czasochłonne i kosztowne. Prócz konieczności wymiany elementów maszyny produkcyjnej, niezbędne…

    WIĘCEJ