Unikatowe projekty wchodzące w życie dzięki Jet Fusion od HP

Zamknięcia firmy Guala Closures drukowane 3D

Stworzenie unikatowej marki to coś co pozwala osiągnąć sukces na rynku. Opakowanie pomaga w osiągnięciu tego celu. Obok wyboru etykiety oraz kształtu butelki, co raz większe znaczenie mają zamknięcia butelki. Firma Guala Closures doskonale to rozumie i dlatego oferuje doradztwo w kwestii zamknięcia do opakowań, bez ograniczeń w kwestii kolorów, kształtów oraz materiałów. Do sprostania wysokim oczekiwaniom klientów, firma wykorzystuje technologie przyrostowe między innymi Multi Jet Fusion od HP, które pozwala na wytworzenie skomplikowanych geometrii w wysokiej jakości.

Rysunek 1 Przykłady zamknięć opakowań wytworzonych z użyciem technologii MJF

Projektowanie w stylu ADDIT-ION Corporation we współpracy z MJF od HP

ADDIT-ION Corporation to firma projektowa, która zajmuje się modelowaniem pod produkcję technologiami przyrostowymi. Starają się aby każdy projekt spełniał wysokie oczekiwania klientów. Przykładem takiego projektu jest uchwyt na deski sportowe. Aby odpowiednio eksponować i przechowywać różnego rodzaju sprzęt sportowy firma stworzyła unikatowy mebel. Wykonanie części elementów dla tego rozwiązania było możliwe dzięki wykorzystaniu technologii Jet Fusion.

 

Rysunek 2 Mebel do przechowywania desek sportowych zaprojektowany przez firmę ADDIT-ION Corporation

 

Nowy rodzaj krzesła z Multi Jet Fusion od HP

Firma Oechsler zastosowała innowacyjne rozwiązanie, aby stworzyć unikatowe krzesła. Według nich komfort mebla zależy od dwóch głównych czynników: konstrukcji oraz amortyzacji. Dzięki wykorzystaniu technologii przyrostowej Jet Fusion od HP nie było żadnych ograniczeń co do geometrii. Zastosowanie druku 3D pozwoliło na wyeliminowanie tkanin, sprężyn oraz warstw pianki bez zmniejszenia komfortu użytkowania mebla. Aby wytworzyć oparcie wykorzystano siatkową konstrukcję oraz materiał TPU. Drukując części sztywne oraz miękkie jako jedną strukturę, możliwe stało się wytworzenie lekkiego krzesła z ergonomiczną i wygodną amortyzacją. Jest to niewątpliwe nowe i obiecujące spojrzenie na produkcje mebli.

Rysunek 3 Meble wytworzone z użyciem technologii Multi Jet Fusion od HP

inż. Karolina Wilińska

 

 

 

 

 

 

 

 

 Inne z tej kategorii

  Sztuka i design z wykorzystaniem Multi Jet Fusion od HP

  Druk HP MJF w produktach designerskich i rzemiośle artystycznym Technologie addytywne rewolucjonizują projektowanie, sztukę użytkową i modę, umożliwiając tworzenie nieograniczonych wizji dzięki elastycznemu i wydajnemu procesowi. Wśród osób wykorzystujących tę…

  WIĘCEJ

  MJF drukuje oprawki

  Druk 3D a moda  Obecnie w świecie mody trwa porzucanie idei fast fashion na rzecz slow fashion, w trosce o środowisko naturalne naszej planety. Nowe pokolenie stawia na jakość oraz…

  WIĘCEJ