Jet Fusion ratuje produkcję

Dlaczego 3D?

Głuchołaskie Zakłady Papiernicze zajmują się głównie produkcją wyrobów higienicznych.  Podczas produkcji, w jednej z maszyn został uszkodzony korpus śruby. Niestety takiego korpusu nie da się kupić z powodu braku producenta oraz niedostępności produktu na rynku. Jedyne wyjście to sięgnąć po narzędzia inżynierii odwrotnej i na podstawie niesprawnej już części odtworzyć jej odpowiednik. W tym właśnie momencie została podjęta decyzja o skorzystaniu z techniki druku 3D i wydrukowaniu części zapasowej za pomocą drukarki Multi Jet Fusion 4200 HP w oparciu o wykonany model 3D.

Dlaczego wybrano technologię Multi Jet Fusion HP?

Technologia MJF od HP wyróżnia się możliwością szybkiego wykonania wydruków. Materiał, który jest wykorzystywany w tym procesie to PA 12, który ma dobre właściwości wytrzymałościowe. Dodatkowo nie ma przeciwskazań względem wykorzystania tej technologii i materiału w przemyśle. Druk 3D w technologii MJF jest dostosowany zarówno do produkcji masowej jak i jednostkowej, dlatego można wykonać większą ilość obiektów- jako części zamienne.

Wykonanie korpusu dzięki Jet Fusion HP

Głuchołaskie Zakłady Papiernicze zleciły wykonanie elementów maszyny papierniczej firmie VIX Automation. Elementy przygotowane przez GZP w formie modelu 3D zostały wydrukowane przez firmę 3D Center w opisywanej powyżej technologii MJF od HP. Część została wykonana bez gwintów- te wykonał ręcznie odbiorca według własnych potrzeb. Obiekt wykonany za pomocą druku 3D umożliwił poprawienie jakości produkowanego papieru i osiągnięcie optymalnej wydajności maszyny. Technologia MJF sprawdziła się doskonale w ekstremalnych warunkach pracy w głuchołaskiej papierni.

Materiał dostępny również tutaj: https://www.vix.com.pl/wp-content/uploads/DRUK-3D-w-G%C5%82uch%C5%82askich-Zak%C5%82adach-Papierniczych.pdfInne z tej kategorii

    Części formatowe z MJF

    Czym są części formatowe Części formatowe to części bardzo często specyficzne dla danego zastosowania. Wykonanie ich tradycyjnymi metodami jest często czasochłonne i kosztowne. Prócz konieczności wymiany elementów maszyny produkcyjnej, niezbędne…

    WIĘCEJ