Nowinki z FORMNEXT 2019

W dniach 19-20 listopada byliśmy na FORMNEXT- największej światowej wystawie i zarazem konferencji na temat wytwarzania przyrostowego i nowej generacji inteligentnej produkcji przemysłowej. Wydarzenie odbywa się corocznie we Frankfurcie nad Menem i zrzesza wszystkich związanych z technologiami przyrostowymi (drukiem 3D) od procesu powstawania modelu, poprzez jego analizę, wydruk oraz posprocessing. Można tam spotkać zarówno  największe firmy z branży druku 3D, takie jak np.: HP, 3YOURMIND, PRODWAYS czy DyeMansion, a także firmy, które mają bardzo ciekawe pomysły i dopiero wchodzą na wielki światowy runek, czyli tak zwane Start-upy.

FORMNEXT w liczbach

FORMNEXT w liczbach to: 4 dni, 4 ogromne hale wystawowe, 632 wystawców oraz 26919 odwiedzających. Wydarzenie jest bardzo dobrym miejscem na nawiązanie nowych kontaktów biznesowych oraz odświeżenie wiedzy na temat dostępnych na rynku rozwiązań w dziedzinie druku 3D.

Wszystkie technologie, każda najnowsza maszyna

Na stanowiskach swoje miejsce miały nowe, jeszcze pachnące sprzęty. Prezentowane były drukarki wytwarzające obiekty z tworzyw w technologiach: MJF, SLS, FDM, APF, MJ, SLA oraz DLP. Nie zabrakło również druku z metalu oraz sprzętów drukujących w technologiach: SLM, EBM, LENS, WAAM, FDM, BJ czy NPJ.

Nowości HP JET FUSION

Nasz partner- firma HP, pokazała swoje drukarki w technologii Multi Jet Fusion z tworzywa, a także nową, dostępną już w przyszłym roku Jet Fusion z metalu! Zapowiada się bardzo obiecująco.

FORMNEXT – miejsce dla biznesu i nauki

FROMNEXT to ogromna inspiracja oraz mobilizacja do działania i rozwijania biznesu, zainteresowań, a także projektów naukowo-badawczych. Podczas tego wydarzenia na myśl nasuwa się stwierdzenie, że druk 3D rozwija się. Producentów oraz zainteresowanych jest bardzo dużo i zapowiada się, że w kolejnych latach będzie ich  jeszcze więcej!



Inne z tej kategorii

    3D Center Wspiera Konferencję Biomechanics 2023

    W dniach 13-16.09.2023 mieliśmy zaszczyt być jednym ze sponsorów konferencji naukowej Biomechanics 2023 odbywającej się na Politechnice Wrocławskiej. Nasza firma nie tylko dostarczyła uczestnikom niezwykłe gadżety, ale również zaoferowała ekskluzywną…

    WIĘCEJ

    PROJEKT PARP

    Rozpoczynamy realizację projektu finansowanego z Funduszy Europejskich numer: POIR.01.02.02-02-0113/20-00, pt.: Opracowanie technologii wytwarzania nierdzewnych struktur w hybrydowej technologii FDM! CEL PROJEKTU: Celem projektu jest opracowanie technologii wytwarzania nierdzewnych elementów w…

    WIĘCEJ

    Rewolucja czy dobry PR?

    Ideą technologii addytywnych, potocznie zwanych drukiem 3D, jest dodawanie materiału warstwa po warstwie. Rewolucyjne jest to, że możemy tworzyć coś z niczego! Ograniczeniami co do produkowanych wyrobów jest jedynie pole…

    WIĘCEJ